Potrzebują Państwo pomocy w temacie wodno-kanalizacyjnym? To znajdujecie się w dobrym miejscu. Borecki Zakład Wodociągów i Kanalizacji służy pomocą.
Nasza spółka od wielu lat zajmuje się pracami związanymi z instalacjami wodno-kanalizacyjnymi. Do każdego powierzonego nam zlecenia podchodzimy indywidualnie. Dążymy do tego, by efekty naszej pracy spełniały oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów. Decydując się na naszą firmę, mogą Państwo liczyć na kompleksową obsługę, doradztwo techniczne oraz profesjonalne podejście.
Zachęcamy do skorzystania z naszych usług już dziś!
W dążeniu do perfekcji oprócz doświadczonych pracowników pomaga nam także specjalistyczny sprzęt. Dysponujemy wozem asenizacyjnym, dzięki któremu możemy świadczyć usługi wywozu ścieków komunalnych oraz przemysłowych. Podczas realizacji naszych prac korzystamy także z urządzenia WUKO (o przekroju udrażnianiania rur do 200 mm).
Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu.
Została wybudowana w 2004 r. Jest to oczyszczalnia przemysłowo-komunalna o średniej przepustowości 1026m3/dobę. Na terenie oczyszczalni wydzielony jest węzeł podczyszczania ścieków przemysłowych z firmy MRÓZ S.A., zastosowano w nim metodę flotacji ciśnieniowej z chemicznym wspomaganiem procesu.
Po podczyszczeniu ścieki te trafiają wspólnie ze ściekami komunalnymi na bioblok do części biologicznej oczyszczalni, a następnie ścieki oczyszczone odprowadzane są do rzeki Pogona. Oczyszczalnia oczyszcza ścieki na wysokim poziomie ponieważ badane próbki ścieków oczyszczonych mają wartości znacznie poniżej dopuszczalnych norm.
Moc oczyszczalni obecnie jest wykorzystywana w 60%. Za pomocą systemu kanalizacyjnego ścieki trafiają od około 60% mieszkańców Gminy. Pozostała część posesji powinna być wyposażona w bezodpływowe zbiorniki lub przydomową oczyszczalnię ścieków. Upoważnioną firmą do wywozu ścieków na terenie Gminy jest Borecki Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Karolewie.
Hydrofornia w Siedmiorogowie II
Hydrofornia w Karolewie
Stacje te wyposażone są w 2-3 studnie głębinowe o średniej głębokości ok. 80 m.
Ponadto posiadają odmanganiacze i odżelaziacze oraz własny punkt zasilania w energię elektryczną tj. agregaty prądotwórcze, dodatkowo w 2020 r. zainstalowano również na każdej hydroforni oraz oczyszczalni panele fotowoltaiczne o mocy która ma zapewnić Zakładowi własny prąd. Stacje te zaopatrują częściowo w wodę sąsiadujące Gminy tj. Koźmin Wlkp. oraz Piaski Wlkp.